جین آیریس مرداک در شبکه چهار

مستند «مردان اندیشه» با حضور فلاسفه بزرگ که یکشنبه شب ها از این شبکه پخش می شود، امشب به گفتگو با نویسنده ایرلندی تبار ادبیات کلاسیک و تاریخ و فلسفه اختصاص دارد.
تصویر جین آیریس مرداک در شبکه چهار

به گزارشروابط عمومی شبکه چهار، گفتگو با خانم جین آیریس مرداک امشب ساعت 21 از  شبکه چهار سیما پخش می شود.

وی در ۱۹۱۹ در دوبلین ایرلند به دنیا آمد. ادبیات کلاسیک و تاریخ و فلسفه باستان را در آکسفورد خواند.

رمان های مرداک، شخصیت ها را در روایت ها و درجات متفاوت خیر و خوبی اخلاقی و در بستر معاصر به تصویر می کشند. مرداک یک واقع گرا یا رئالیست اخلاقی و اخلاق گرا است.

اولین اثری که مرداک به چاپ رساند تحلیلی بود از آثار سارتر که با عنوان «سارتر: عقلگرای رمانتیک» در سال 1953 منتشر شد. از دیگر آثار او می توان به شوالیه سبز؛ نمایشنامه نوکرها و برف؛شاهزاده سیاه ؛دنیای کودک؛ هنری و کاتو؛ سال پرندگان؛ رونالد استون؛ شاگرد فیلسوف؛ پیامی به سیاره و... اشاره نمود.

مستند مردان اندیشه با حضور فلاسفه بزرگ معاصر به معنای دقیق فلسفه و اینکه چرا انسان به فلسفه علاقمند است، تفاوت فلسفه و ادبیات و نظریات مطرح شده در این خصوص می‌پردازد.

در این مجموعه مستند برایان مگی فیلسوف انگلیسی با فیلسوف های معاصر درباره موضوعاتی چون فلسفه چیست؟ تاریخ اندیشه‌ها،تبادل اندیشه‌ها، اندیشه معاصرقدرت، دنیای اندیشه‌ها و تاملات فلسفه به گفتگو می پردازد.

«برایان مگی» فیلسوف پیر انگلیسی که عاشق موسیقی و تئاتر است و با اینکه فیلم هم زیاد ساخته است، اما با سینما میانه‌ای ندارد. او را در ایران با کتاب «مردان اندیشه» می‌شناسند .

مستند «مردان اندیشه» یکشنبه ها ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

  شماره پیامک 300004  
  پست الکترونیک sima4@irib.ir  
  کانال تلگرام  
  https://telegram.me/TV4_IRIB  

© 2016, Islamic Republic of Iran Broadcasting, Sima Channel 4 Department, All Rights Reserved