از آلاسکا تا مارتین لوتر کینگ به روایت «روزنه"»

دو مستند جذاب و دیدنی «ماشین های غول پیکر آلاسکا» و «مارتین لوتر کینک» آخر هفته در قالب برنامه «روزنه» به نمایش در می‌آید.

از آلاسکا  تا مارتین لوتر کینگ به روایت
به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما: واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما هر روز ساعت 15 مجموعه مستندهای خارجی جذاب و دیدنی را در قالب برنامه «روزنه» نمایش می‌دهد. این واحد برای دو روز پایانی هفته 21 و 22 بهمن ماه دو مستند «ماشین های غول پیکر آلاسکا"» و «مارتین لوتر کینک» را تدارک دیده است .
 
مستند «ماشین های غول پیکر آلاسکا» روایتی است از  سه گروه با سه ماشین غول پیکرکه  برای سفر یک ماهه به آلاسکا آماده می شوند. گروه اول شامل بزرگترین کشتی ماهیگیری است، گروه دوم دارای ماشین بزرگ حفاری چاه‌های نفتی و گروه سوم یک کشتی با واگن‌های پر از مواد شیمیایی است. این مستند پنجشنبه پخش می شود.
 
مستند «مارتین لوتر کینک» که روز جمعه به روی آنتن می رود، به بررسی زندگی و مبارزات این مرد بزرگ اختصاص دارد. مارتین لوتر کینگ از سال  ۱۹۲۹ تا  ۱۹۶۸  رهبر جنبش تحریم سیاهپوستان بود و به‌ عنوان یک فعال مبارزه با تبعیض نژادی در سرتا سر ایالات متحده آمریکا شهرت یافت. وی در مبارزه علیه نژادپرستی از تعالیم  مهاتما گاندی پیروی می‌کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

  شماره پیامک 300004  
  پست الکترونیک sima4@irib.ir  
  کانال تلگرام  
  https://telegram.me/TV4_IRIB  

© 2016, Islamic Republic of Iran Broadcasting, Sima Channel 4 Department, All Rights Reserved