نقد تئاتر

 

 

 تئاتر یکی از قوی ترین پایگاه های هنر و تجلیگاه عطمت روح هنرمندان است که ار روزگار باستان تا کنون، عواطف، اعتقادات، آرمان ها و آرزوهای بشر را به روی صحنه آورده و بی واسطه با مخاطب گره زده است. در ایران نیز این هنر فاخر، از دیرباز بروز و ظهور داشته و هرچند در دوره هایی با افت  وخیز همراه بوده اما چراغ آن هرگز به تاریکی نگراییده است. در حال حاضر نیز  با گسترش آموزشهای آکادمیک تئاتر، بر شمار علاقه مندان و فعالان این عرصه هنری افزوده شده و این امر، انگیزه ای بود تا گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما بر آن شود تا به بررسی و نقد تخصصی تئاتر های روز کشور بپردازد.

برنامه «نقد تئاتر» عنوان برنامه ای از سری برنامه های "نقد 4" است که با محوریت نقد و بررسی نمایش های شاخص روی صحنه، تلاش می کند فضای مورد نیاز برای کسب دانش و اطلاعات در حوزه تئاتر را برای علاقمندان و هنرمندان این حوزه گسترده تر کند و شرایطی فراهم آورد تا با کمک به بهبود مناسبات و کیفیت آثار تئاتری، مخاطبان گسترده تری برای این هنر فرهنگ ساز جذب شود.محوریت این برنامه بر "نقد حرفه ای" استوار است و قصد ندارد وارد حوزه‌های اطلاع رسانی عمومی در حوزه تئاتر شود.

"نقد تئاتر" به تهیه کنندگی مجید گیاهچی و با اجرای عطاءالله کوپال، ساعت21 روزهای شنبه هر هفته به صورت زنده روی آنتن شبکه چهار سیما می رود و بازپخش آن نیز در ساعت 12:40 روز بعد قابل مشاهده است.

شماره پیامک:30000448

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  شماره پیامک 300004  
  پست الکترونیک sima4@irib.ir  
  کانال تلگرام  
  https://telegram.me/TV4_IRIB  

© 2016, Islamic Republic of Iran Broadcasting, Sima Channel 4 Department, All Rights Reserved