چشم شب روشن

 


"چشم شب روشن"عنوان برنامه ی جدیدی است که ازاول ابان ماه با اجرای محمد صالح علا روی آنتن می رود. 
با پایان نقدهای این شبکه نظیر نقد شعر ،نقد تئاتر ،نقد فیلم و ...  از ابتدای فصل پاییز برنامه هایی با ساختار جدید تولید و بعضا پخش شدند. و حالا "چشم شب روشن" با حفظ محتوای برنامه های نقد، در حوزه های  فیلم و تئاتر و ادبیات هرشب با اجرای محمد صالح علا که سابق براین اجرای برنامه موفق و پربیننده "دوقدم مانده به صبح " را در شبکه چهار برعهده داشت، روی آنتن می رود.
فوتون،روزگار،با ناشران و فصل جدید آسمان شب و همچنین هنرنامه از آندسته برنامه های جدید بودند که با محوریت علم و فرهنگ و هنر پخش شدند.
 مجله شبانه ی"چشم شب روشن" کار ی از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیماست که به تهیه کنندگی امیر قمیشی هرشب ساعت 23پخش خواهد شد.

______________________________________________________________________________________________________________________

یکشنبه 17بهمن ماه

Eugenio barba
بنیانگذار تئاتر «اُدین»

در چشم شب روشن با میزبانی مهرداد رایانی

 

یوجینو باربا کارگردان و نظریه پرداز ایتالیایی تئاتر، یکی از شاخص ترین افرادی است که نامش با اصطلاحاتی چون «تئاتر تجربی»، «تئاتر آزمایشگاهی» و «تئاتر مردم شناختی» گره خورده است. وی که فعالیت حرفه ای خود در زمینه تئاتر را در دهه ۶۰ میلادی با دستیاری یرژی گروتفسکی آغاز گرده است، نزدیک به ۵۰ سال مدیریت هنری گروه «تئاتر اودین» را بر عهده داشته است و طی این مدت با توسعه دیدگاه ها و تکنیک های خود در تربیت بازیگر و دراماتورژی، به جایگاه شاخصی در تئاتر جهان دست یافته است.

  شماره پیامک 300004  
  پست الکترونیک sima4@irib.ir  
  کانال تلگرام  
  https://telegram.me/TV4_IRIB  

© 2016, Islamic Republic of Iran Broadcasting, Sima Channel 4 Department, All Rights Reserved